Akcesoria kuchenne to nie tylko narzędzia, ale także część wystroju kuchni

Mówiąc „kuchnia moich marzeń” każda kobieta na pewno ma na myśli całkiem coś innego, inne wyposażenie kuchni i różne akcesoria kuchenne.

Wyrażenie to oznacza wyśnioną paletę barw, praktyczne wyposażenie kuchni, piękne akcesoria kuchenne, takie jak na przykład sztućce i inne ręcznie robione ozdoby. Nie mają racji Ci, którzy uważają, że pomysły na wystrój wnętrza kuchni to wynalazek teraźniejszych czasów. Kobiety zawsze lubiły dekorować rzeczy powszechnego użycia, także akcesoria kuchenne, przykładowo różnorodne naczynia kuchenne (drewniane, ceramiczne, szklane), w tym garnki. Wyposażenie kuchni średniowiecznej to nie tylko praktyczne sprzęty ale też ozdobne dzbany, rzeźbione stoły, siedziska z drewna i malowane kafle pieców kuchennych. Ludzie od zawsze lubili otaczać się estetycznymi przedmiotami, a akcesoria kuchenne i wyposażenie kuchni nie są tu przecież wyjątkami.

Opuśćmy jednak zamierzchłe czasy i sprawdźmy co jest modne obecnie. Hitem tego sezonu są kuchnie w stylu rustykalnym. Na temu podobny styl składają się akcesoria kuchenne hand made (robione ręcznie) oraz wyposażenie kuchni stylizowane na starodawne, wiejskie lub dworskie. Kuchnia w stylu rustykalnym to bardzo dobry pomysł dla kobiety uwielbiającej ludowe rzemiosło, cepelię, haftowane serwety, malowane motywami roślinnymi akcesoria kuchenne, oryginalne wyposażenie kuchni i bliskie przyrodzie materiały, takie jak kamień i drewno. Na topie jest między innymi zlewozmywak otoczony ściankami dębowej beczki lub surowo wyglądająca podłoga kuchenna, z niepolerowanych kamieni. Pomysł meblowania domu na styl rustykalny przyszedł do nas z zachodu, gdzie nadal niepodzielnie króluje innym trendom. Swymi korzeniami sięga czasów renesansu, zaliczany jest więc do stylów retro. Ciekawym wydaje się fakt, że topornie prezentująca się szafeczka w stylu rustykalnym, z nielakierowanego drewna, nieznanego projektanta może być warta znacznie więcej niż przepysznie zdobiony i dopracowany w każdym detalu mebel z włoskiej, zeszłorocznej kolekcji znanego producenta. Co by nie mówić – moda robi swoje!