Dlaczego warto kupić dom w Baninie?

Też masz dość ciągłego zgiełku za oknem? Męczy Cię mieszkanie w betonowej dżungli? Może warto pomyśleć nad przeprowadzką na przedmieścia? Jak wybrać dewelopera z Gdańska, który wybuduje dom Twoich marzeń?

Okolice Trójmiasta rozwijają się bardzo prężnie. Skutkuje to rozwojem drobnych firm usługowych, czy powstawaniem nowych punktów handlowych. Najważniejsze rzeczy są pod ręką.
Twoje dzieci kształcą się w szkołach, w których podejście do ucznia jest bardziej indywidualne. Pamiętaj też, że okolica jest dużo bardziej bezpieczna, od miejskich zaułków. Możesz spać spokojnie nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich dzieci w drodze do szkoły.
To wszystko możesz znaleźć w Baninie. Jest to miejscowość położona w powiecie kartuskim, 16 kilometrów od centrum Gdańska. Dojazd ul. Juliusza Słowackiego zajmuje 28 minut. Dodatkowo dostępna jest komunikacja miejska, linia 126 kursują do późnych godzin wieczornych.

Zastanawiasz się jak wygląda dostępność punktów handlowych i usługowych?

Do Twojej dyspozycji są:
•    Sklepy spożywcze i wielobranżowe. Większość otwarta do późnych godzin wieczornych.
•    Apteka „Zielna”.

W Baninie znajdują się również:
•    Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie
•    Edukacyjno-Rozwojowy Punkt Przedszkolny im. ks. proboszcza Romana Janczaka.
•    ZOZ Ośrodek Zdrowia w Baninie.

Przejdźmy do rzeczy najważniejszej, mianowicie – jak kupić dom?

Wielu gdańskich deweloperów oferuje domy w Baninie. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dostawcy? Część inwestorów oferuje domy już wybudowane, w takim wypadku dom jest dostępny od ręki. Możesz sam ocenić jak wygląda budowa, nie opierasz swojej decyzji wyłącznie na szkicach, planach czy wizualizacjach 3d. Jest to chyba najlepsza dostępna opcja. W takim przypadku możesz umówić się na prezentację domu i porównać oferty dostępne w okolicy.
Bardzo popularna oferta to domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Powierzchnia użytkowa domów wybudowanych według takich projektów wynosi zazwyczaj około 180 metrów kwadratowych. Dodatkowo do Twojej dyspozycji masz własny ogród, jego wielkość jest zależna od działki.

Ceny domów w Baninie oscylują w granicach 400 – 500 tysięcy złotych za dom o powierzchni do 200 metrów kwadratowych z ogrodem o powierzchni około 400 metrów. Nie jest to dużo porównując do ceny mieszkań w trójmieście. Warto pamiętać, że korzyści, które niesie mieszkanie we własnym domu rekompensują z nawiązką różnicę w cenie mieszkań w Gdańsku i domów w Baninie.