Jak chodzić w butach na obcasie? – Poradnik dla kobiet

Abstrakcja dla mężczyzny i rzecz oczywista dla kobiety – buty na obcasach, choć bardzo eleganckie, kobiece i stylowe, rodzą jednak wiele problemów związanych z ich właściwym użytkowaniem. Powszechnie może wydawać się, że chodzenie w butach na obcasach to normalna czynność, której nie trzeba się uczyć i która przychodzi całkiem naturalnie. Prawda jest jednak zupełnie inna, ponieważ seksowny i przede wszystkim w pełni bezpieczny chód w tym specjalny obuwiu wymaga sporych umiejętności i skupienia.

Warto więc zachować i praktykować kilka rad, które uczynią tą czynność łatwiejszą i bardziej naturalną. Oczywiście nie będziemy brali pod uwagę modeli obuwia w których cholewka przytrzymuje większą część nogi jak np. kozaczki czy wysokie botki z obcasami. Artykuł głównie traktuje o bezproblemowym chodzeniu w obuwiu typu klasyczne szpilki damskie, tudzież inne czółenka z wyższymi obcasami niż 6 cm.

Zaczynając od zakupu

Pierwszym naszym nawykiem powinno być kupowanie odpowiednich butów, wygodnych, pasujących do naszych stóp, które nas nie obcierają. To wiele znaczy, jeśli chodzi o poruszanie się w butach na obcasach, ponieważ niweluje ryzyko upadku.

Pozycja ciała

Kolejny krokiem jest ustawienie się w pozycji wyprostowanej i wygięcie ramion nieco do tyłu, przy jednoczesnym uniesieniu głowy. Taka postawa sprawia, że kobieta czuje się pociągająca oraz utrzymuje pełną równowagę. Pochylanie głowy w dół i ciągłe patrzenie pod nogi może spowodować zachwianie sylwetki i w rezultacie końcowy (bolesny…) upadek. Oczywiście pierwsze próby z chodzeniem na obcasach należy wykonywać najlepiej w domu, na płaskiej i nieśliskiej powierzchni. Dobrze też zadbać o to, aby sam obcas również nie był zbyt wysoki.

Triki

Ważnym elementem jest rozluźnienie całego ciała, co nie oznaczy, że kobieta może się lekko garbić. Uniesiona w górę głowa i wzrok skierowany przed siebie to wbrew pozorom całkiem pomocne triki. Przekładanie nogi za nogą podczas chodzenia powinno następować w miarę równym tempie. Na początek można chodzić normalnie, dopiero później warto spróbować stawiać stopę za stopą, co pobudza grę bioder oraz pośladków. Ciężar ciała należy oprzeć na przedniej części stóp i absolutnie nie przekładać go na szpilki! Jest to równie ważne jak zachowanie równowagi – zaś jeśli kobieta będzie się stosować do kilku powyższy rad, to może być absolutnie pewna, że już w niedługim czasie będzie w swoich ukochanych butach na obcasie szaleć na każdym parkiecie.