Kredyt konsolidacyjny – gotówkowy i hipoteczny

Mało, kto z nas nie zaciągnął nigdy w swoim życiu ani jednego kredytu. Właściwie, to okazuje się, że duża część społeczeństwa to kredytobiorcy, którzy zaciągnęli więcej niż jedną pożyczkę lub kredyt. Wydaje się, że to najlepszy i najszybszy sposób na spełnienie marzeń i na realizację planów związanych z rozwojem i polepszeniem poziomu życia, co bez pomocy pieniężnej jest w danym momencie z powodów finansowych dla nas niemożliwe do realizacji.

Niestety rosnące zadłużenie związane z pobieraniem coraz większej ilości kredytów i pożyczek zamiast spełniać marzenia niektórych staje się zbyt problematyczne i trudne do opłacenia. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny to taki kredyt, który udzielany jest na efektywną i szybką spłatę innych zobowiązań z różnorakich źródeł. Kredyt konsolidacyjny rozróżniamy na hipotetyczny oraz gotówkowy. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest udzielany w celu spłaty wysokiego zadłużenia i wymaga zabezpieczenia w formie hipoteki.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy udzielany jest na spłatę niższego zadłużenia, nie wymaga w związku z tym zabezpieczenia, jest jednak droższym kredytem. Należy również pamiętać o tym, że kredyt konsolidacyjny gotówkowy udzielany jest zazwyczaj na okres nie dłuższy niż dziesięć lat. Obie opcje są najkorzystniejszym sposobem na wyjście z zadłużenia, ponieważ kredyt konsolidacyjny jest kredytem długoterminowym i pozwala na znaczne wydłużenie terminu spłaty wszystkich zobowiązań, poprzez co również spłacana rata może zostać obniżona.