Zdrowa żywność w naszym życiu

Zdrowa żywność jest bardzo istotna dla naszego organizmu. Dzięki niej jesteśmy zdrowsi i z całą pewnością nasze samopoczucie się poprawia. Dostarcza ona wiele składników do naszego organizmu które są potrzebne do budowy i odbudowy komórek i tkanek,a także do wytwarzania energii , również do regulacji przemian zachodzących w naszym organizmie.

Składniki zdrowej żywności

W składzie zdrowego odżywiania, który jest niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu wchodzi wiele składników zarówno organicznych jak i tych nieorganicznych m.in. tłuszcze, białka, cukry, sole mineralne, witaminy i woda. Wiele produktów zdrowego odżywiania można znakomicie wykorzystać w kuchni do różnego rodzaju potraw. Ich różnorodność jest ogromna, są to takie produkty jak: otręby pszenne, otręby żytnie, otręby orkiszowe, kus razowy i wiele innych wspaniałych produktów, które są zdecydowanie zdrowsze i lepiej przyswajane przez nasz organizm.

Przykładem są otręby żytnie w których znajdujący się błonnik reguluje pracę układu pokarmowego, także daje uczucie sytości, ułatwia szybszą przemianę materii oraz przeciwdziała chorobom układu pokarmowego ( nowotworom jelita grubego i żołądka). Każdy z nas zastanawia się czym jest zdrowa żywność, więc jest to taka żywność, która pochodzi z upraw, gdzie nie używa się żadnych nawozów i środków chemicznych.  Wiadomo nie od dziś, że zbyt nadmierne używanie środków chemicznych w uprawie roślin jest szkodliwe dla organizmu człowieka.

Korzyści

Zatem zdrowa żywność wpływa nie tylko pozytywnie na nasze sammopoczucie ale także na poprawę naszego wyglądu zewnętrznego. Przede wszystkim otręby owsiane pomagają obniżyć cholesterol a otręby kukurydziane wpływają  korzystnie na obniżenie poziomu cukru i trójglicerydów we krwi. Mimo wyższych cen zdrowej żywności na rynku zdecydowanie lepiej jest je nabyć niż produkty z wyprodukowane chemicznie. Nasze zdrowie jest naszym cennym skarbem i należy o nie jak najlepiej dbać, więc to jak się odżywiamy zależy tylko od nas samych.