Wybór odpowiedniego kremu do twarzy

Dobry krem jest połową sukcesu codziennej pielęgnacji twarzy. Przyjrzyjmy się zatem kryteriom, jakie powinien spełniać.

Po pierwsze: dobry krem musi mieć odpowiednią, maksymalnie lekką konsystencję. Postulat lekkości dotyczy zwłaszcza kremów dziennych, stosowanych jako baza pod makijaż. Jeżeli będzie zbyt tłusty, to nasz podkład spłynie nam po buzi, a po pięknym wyglądzie zostaną jedynie świecące smugi – nie jest to ani odżywcze, ani estetyczne.  Wyjątkiem mogą być kremy głęboko odżywiające stosowane na noc lub kremy do rąk. W przypadku tych ostatnich ciężka konsystencja może okazać się atutem – tworzy dodatkową warstwę ochronną i broni przed utratą odpowiedniego nawilżenia.

Po drugie: powinien mieć naturalny skład. Kosmetyki naturalne, a więc pozbawione składników chemicznych, robią prawdziwą furorę. Nic dziwnego – nie uczulają, nie powodują podrażnień i zapewniają naszej skórze maksymalną dawkę odżywienia. Szukajmy ich w aptekach oraz profesjonalnych sklepach kosmetycznych, możemy także skorzystać z porady dermatologa.

Po trzecie: krem musi być dostosowany do naszego wieku i rodzaju cery. Pierwsze kryterium dotyczy oczywiście podziału na skórę młodą, dojrzałą i starzejącą. Skala wieku rozpościera się pomiędzy określonymi latami, w odstępie pięciu – dziesięciu lat. Drugie kryterium dotyczy rodzaju cery, a więc podziału na cerę suchą, tłustą, mieszaną, trądzikową, naczyniową, normalną.

Wybierając krem starajmy się poznać opinie o nim – jeśli np uznamy, że kremy marki X odpowiadają naszym potrzebom, są rekomendowane przez specjalistów, mają bezpieczny skład i skuteczne działanie, to nie bójmy sie zainwestować. Troska o zdrowie i urodę z pewnością zaprocentuje.